Як вибрати спортивний бюстгальтер

Правильний бюстгальтер зробить тренування особливо комфортними, і вас не буде турбувати питання: «А чи не постраждає моя груди при стрибках, бігу?». Як його вибрати-розповість досвідчений тренер.

Щоб уникнути неприємностей, важливо подбати про те, щоб під час інтенсивних тренувань груди були надійно підтримувалася, фіксувалася від амплітудних коливань. Спортивна білизна-це не примха, а обов’язкова частина форми, така як і кросівки.

Хороший спортивний бюстгальтер повинен виконувати дві функції: обмежувати рух грудей під час інтенсивної фізичної активності, а також відводити вологу, щоб запобігти появі роздратування на шкірі і уникнути дискомфорту під час тренування. Яким повинен бути спортивний бюстгальтер, щоб впоратися з цими завданнями?

На что обращать внимание при выборе спортивного бюстгальтера Матеріал. Бюстгальтер повинен бути зроблений з щільної багатошарової тканини, яка практично не тягнеться. Бавовняна білизна для спорту не годиться, так як буде вбирати вологу і довго висихати. Заняття в такому бюстгальтері можуть заподіяти дискомфорт, можливо, він навіть буде натирати. Правильніше зупинити свій вибір на легких синтетичних матеріалах, які спеціально розроблені для спортивної білизни (шукайте на етикетці написи Moisture wicking, Coolmax або Dri Fit). Непогано, якщо бюстгальтер не буде суцільним, а додаткову вентиляцію забезпечать вставки з сітки. Будь-яке спортивне білизна при частому використанні набуває неприємного запаху. Справитися з цією проблемою може антибактеріальне просочення.

Лямки. Спортивний бюстгальтер вибирають не для краси. Тонкі непомітні бретельки тут не годяться. Лямки повинні бути широкими(мінімум 2,5 см) і нееластичними. Такі лямки будуть добре тримати груди, рівномірно розподіляючи вагу і не будуть врізатися в шкіру.

Пояс. Це еластична стрічка, що проходить по всьому колу під чашечками. І саме пояс, а не лямки буде нести основне навантаження. Пояс також повинен бути широким. Якщо бюстгальтер на застібці, то вона повинна складатися не з одного, а з декількох рядів гачків.

Принцип роботи. У сучасних спортивних бюстгальтерах застосовують принцип компресії, поділу або ж їх поєднання.

У першому варіанті знерухомленість грудей досягається шляхом її притискання до грудної клітки. Такі бюстгальтери не мають кісточок. Компресія досягається за рахунок декількох шарів щільної тканини зшитих особливим чином. Недоліком такого білизни є те, що груди можуть стикатися. І так як при інтенсивній фізичній роботі тіло потіє, це створює дискомфорт. А ще така білизна робить груди плоскою.

Бюстгальтери, що використовують принцип поділу, фіксують кожну груди окремо. Часто така білизна має кісточки.

Хоча раніше вважалося, що принцип фіксації варто вибирати в залежності від розмірів грудей, на сьогоднішній день доведено, що бюстгальтери, що розділяють груди, краще для занять спортом.

Рівень активності. Тут головний принцип: чим інтенсивніше заняття, тим більш закритим повинен бути бюстгальтер. Тільки так він зможе забезпечити надійний захист грудей. За ступенем інтенсивності всі тренування можна умовно розділити на 3 групи:

  • Помірна активність: ходьба, йога, пілатес, гімнастика, стретчинг;
  • Середня активність: катання на роликах, силове тренування в залі, танці;
  • Висока активність: різні кардіотренування, такі як біг або степ-аеробіка, єдиноборства, активні танці і верхова їзда.

Інформація про те, який рівень підтримки у бюстгальтера, зазвичай вказується на етикетці (low, medium, high impact).

Ціна. Це теж важливий показник. Хороший спортивний бюстгальтер ніколи не буде коштувати дешево. Це просто неможливо, так як по-перше, в ньому використовуються високоякісні матеріали. По-друге, спортивна білизна має досить складний процес пошиття. І по-третє, виробники вкладають багато грошей в різні дослідження і розробку нових кращих технологій.

Рекомендується вибирати бюстгальтери перевірених спортивних виробників, наприклад, Nike Pro Bra, Adidas Tech Fit, Karrimor Run,Lonsdale Sport Bra або відомих спеціалізованих брендів білизни: Panache, Shock Absorber.

Вибрати спортивний одяг і порівняти ціни зручно на Price.ua .

Загрузка ...
PriceMedia