Стратегія роботи з прайс-агрегаторами: що просувати і скільки витрачати

Як показує статистика, 95% всіх українців, які коли-небудь щось купували в інтернеті, шукають кращу ціну. А 2/3 з них для цього користуються прайс-агрегаторами. Sales Team Leader Price.ua Анатолій Токар пояснює, як інтернет-магазину отримати продажі з найменшими витратами на сайтах порівняння цін.

Вартість замовлення

Отже, ви відкрили інтернет-магазин і шукаєте способи залучення нових клієнтів. Припустимо, продаєте побутову техніку, електроніку. Вам обов’язково підкажуть купувати контекстну рекламу, SEO-просування, до кінцевого результату знадобиться багато часу. А я пораджу звернути увагу на сайти порівняння цін. Це швидкі продажі. Це швидкий спосіб доступу до величезної кількості покупців, які вже визначилися з вибором і готові розлучитися з грошима. Швидше і дешевше контекстної реклами.

Якщо в Google AdWords ви купуєте розміщення по аукціонній системі, то у агрегаторів фіксовані ціни. Середня вартість за клік на Price.ua — 2 грн 20 коп. А середня вартість унікального переходу-2 грн 60 коп. Оплата йде тільки за переходи на ваш сайт, тому платите тільки за готового клієнта.

Це на рівні з конкурентами, навіть трохи дешевше (вартість розміщення прайс-рядків на Price.ua дивіться тут ).

Найчастіше наші партнери міряють ефективність не конверсією, а вартістю замовлення. Тобто, якщо витрата на прайс-агрегатор, розділений на дохід від продажів, склали в середньому 100 грн на одне замовлення, це дуже круто. Адже магазин заробив набагато більше витраченої суми. У цьому діапазоні агрегатор можна вважати ефективним.

Для порівняння, у деяких топ-магазинів, які не шкодують гроші на просування, яким важливий брендинг, піар і трафік, вартість одного замовлення доходить до 1000 грн.

Як стартувати

Почати роботу з Price дуже просто. Для цього знадобиться:

  1. Надати e-mail, на який буде створений аккаунт.
  2. В даному акаунті (особистому кабінеті) поповнити баланс на суму від 1000 грн, при цьому чим вище сума поповнення, тим вище знижка , яка не має часових рамок. Поповнення балансу-це як внесення коштів на депозит, з якого всі кошти використовуються на конкретні переходи. До слова, це ще одна наша перевага перед конкурентами, які працюють за фіксованою абонплатою на півроку або рік вперед.
  3. Віддати агрегатору прайс-лист (в будь-якому з доступних форматів). Він повинен включати найменування товару, Опис, ціну, бути в наявності, URL товару і URL картинки товару.

Далі відбувається активація. Запустити рекламу можна встигнути за 1 годину.

Новий магазин починає роботу на Price з нульовим рейтингом. Дійсно, в цьому він буде програвати конкурентам. Але з іншого боку, у покупця виникає ефект новинки. А якщо у магазину ще й ціни конкурентні, тоді не бачу причин нервувати через стартовий невисокий рейтинг.

Стратегія розміщення

Для якісного аналізу ефективності розміщення Ви повинні отримати хоча б 2-3 тис.Переходів (без тимчасових дедлайнів). Вважаємо: якщо 450 переходів коштують приблизно 1000 грн, то потрібна нам кількість обійдеться в 4-5 тис.Грн.

Коли мова заходить про підвищення продажів, спочатку потрібно відстежити звичайні переходи, щоб визначити ключові категорії (або навіть моделі) для подальшого просування.

Далі я рекомендую потрапити в топ-5, виділити себе рамкою і закріпитися зверху видачі. Якщо ваш бюджет обмежений-робіть ставки на моделі. Якщо грошей не шкодуєте — категорії спрощують життя, їх легше виставити.

Для цього до базової вартості потрібно додавати по 20 копійок за один крок на аукціоні і ваша видача виявиться вище, ніж у інших.

Тобто ставити не на всю категорію, наприклад, «Побутова техніка», а вибрати конкретні, Високомаржинальні і популярні моделі для просування. В такому випадку середня ставка за клік буде нижче.

При управлінні ставками, я завжди рекомендую включати Автоброкер, який дозволяє автоматично збільшувати або зменшувати вашу ставку в рамках заданого вами ліміту. Мета Автоброкера-займати максимально високу позицію з мінімальною перевагою в 0,01 у.О. В рамках вашого ліміту, що дозволить не переплачувати за bid-клік і постійно, автоматично контролювати витрати і не випадати з перших топ-5 позицій.

Я розумію, що більшість невеликих магазинів модеруються власниками і часу на все не вистачає. Але все ж дуже раджу стежити за оновленням прайсів. Використовувати бот»Автоброкер».

Якщо у вас не низькі ціни, точно не факт, що ви повинні побоюватися порівняння з конкурентами. Як показує практика, далеко не всі користувачі вміють правильно користуватися фільтрами і сортувати товар від меншого до більшого. Тому в картці товару будуть вище ті магазини, які зробили аукціонну ставку або мають хороший рейтинг. Висока ціна взагалі не показник. Для багатьох покупців високий рейтинг продавця, прозорі, вигідні умови доставки і можливого повернення важливіше ціни.

Трафік і пошукова видача

Трафік Price.ua на 80% складається з органіки (перевірте на SimilarWeb). Решта-платний, який ми закупили через інструмент тієї ж контекстної реклами.

Прайс-агрегатори роками працювали над тим, щоб опинитися на перших місцях в пошуковій видачі. Тому магазини отримують ще одну перевагу, адже за допомогою розміщення на Price, їх візитна сторінка в пошуковій видачі потрапить в першу десятку.

Покупець по Візитці може зайти на магазин (цей перехід коштує 2 грн 40 коп). Але фішка візитки ще й у відгуках. Навіть якщо магазин не активний в конкретний момент на Price, відгуки залишаються. Наш плюс в тому, що ми публікуємо всі відгуки (крім нецензурщини). Хоча, це скоріше плюс для покупців.

Логічно, що найбільше переходів отримують великі магазини, у яких розгорнуті прайс-листи. Ми не приховуємо тих, хто цей трафік отримує — досить зайти в розділ магазини в Україні і побачити рейтинг за популярністю.

Дві унікальні фішки Price

Що впливає на покупку?

  1. Найкраща ціна.
  2. Популярність магазину.
  3. Рейтинг на прайс-агрегаторі.
  4. Умови доставки.
  5. Умови можливого повернення (для більш просунутих користувачів).

Однозначно, Я б не рекомендував розміщуватися тільки на одному прайс-агрегаторі. Аналітика показує, що у нас з конкурентами різні аудиторії, різна структура трафіку, різний тип користувачів, різний чек від користувачів, різний тип конвертації користувачів всередині агрегатора, різний користувальницький досвід вибору товарів. Це все впливає на конверсію у вас на сайті. Якщо ви регіональний магазин, то ваш оптимальний вибір-регіональна видача агрегатора.

Фішка Price ще й у тому, що коли продається складний товар, потрібна консультація менеджера (в основному, це будівельна сфера, складна побутова техніка, яка підбирається за індивідуальними параметрами, меблі), ми показуємо номер телефону магазину в прайс-видачі ще до переходу на сайт. Користувачі безпосередньо телефонують консультанту магазину. Таким чином, відбувається продаж.

І ще. Тільки на Price є цінова розбивка за категоріями: ми дозволяємо ефективніше продавати не hi-tech категорію, в яких маржинальність істотно нижче, ціна кліка в даних категоріях дешевше на 60%, ніж в Hi-tech і коштує від 1 грн за унікальний перехід. Наприклад, у товарах для риболовлі та книгах, базова вартість переходу 1 гривня. Одяг та взуття 1 грн 60 коп.

Фінальні рекомендації

1. Після підключення до агрегатора відразу налаштуйте UTM-мітки, щоб відстежувати трафік по джерелу Price.ua і не плутати його з іншими.
2. Пробуйте різні способи просування. Скажімо, є Price-контекст (контекстна реклама, тільки всередині ресурсу), коли, припустимо, в категорії «Мобільні телефони» можна запропонувати чохли, зарядки або навушники. Наскільки це ефективно? Ви вгорі екрану, по центру. Чим вище вартість кліка, тим частіше ви опиняєтеся. Система така ж, як і в аукціоні.

3. І так, на агрегаторах краще не розміщуватися проектам з орієнтиром тільки на В2В-продажу і унікальним товаром.

4. Встановити скрипт відстеження конверсії наших користувачів на вашому сайті. Дане впровадження покаже ефективності розміщення реклами на ресурсі, розуміння середньої вартості одного замовлення.

Завтра

В даний момент розвиваємо новий напрямок, підключаємо зарубіжні інтернет-магазини по CPA, створюємо Окремий розділ під назвою «товари з Китаю».

Загрузка ...
PriceMedia