Знайомимося з брендом: Lexus

Говоримо — Lexus, маємо на увазі — престиж і багатство. Як бренду вдалося зайняти одну з ключових позицій на світовому ринку преміальних авто?

Цей автомобіль повинен бути найкращим у світі. Так у 1983 році сформулював завдання зі створення автомобіля Lexus голова правління корпорації Toyota Motor Ейдзі Тойода. Народжувалося» суперавто » без імені в окремому підрозділі компанії Flagship One. До нього увійшли 1400 інженерів, 2300 технічних фахівців, 60 дизайнерів і 220 допоміжних працівників — навіть над створенням Boeing-747 працювало менше людей. Було спроектовано 450 прототипів нової моделі, з яких краш-тести пережили лише близько сотні.

Майже рік фахівці Toyota вивчали смаки і спосіб життя потенційних покупців, опитували продавців і дилерів і вирішили, що на ринок потрібно виводити не окрему модель, а новий автомобіль.

З Днем народження, Lexus

Передсерійна модель LS400 мала мало спільного з іншим японським автопромом. Над його просуванням працював Team One-окремий підрозділ давнього партнера Toyota, рекламного агентства Saatchi & amp; Saatchi.

Назву вибирали з 219 запропонованих консалтинговою компанією Lippincott & Margulies. Серйозно обговорювалися варіант Alexis, Vectre, Verone, Chaparel, Calibre. Alexis був визнаний кращим, але викликав сумніви через широку поширеність в якості людських імен і дав шанс Lexus. Тоді ж з’явився і логотип-літера L всередині овалу.

Керівництво Toyota затвердило остаточний дизайн LS400 з 8 запропонованих варіантів, і в 1988 році торгова марка і логотип були представлені широкій публіці на автосалоні в Лос-Анджелесі. Це була загальна інформація про авто, кілька ескізів і рекламні відеоролики.

І перший конфуз

Тоді ж історія бренду могла і закінчитися. Компанія з розробки програмного забезпечення Mead Data Central в суді зажадала від Toyota відмовитися від назви Lexus і виплатити $100 млн за плагіат. Причина-співзвучність Lexus з їх продуктом, софтом для правових досліджень Lexis.

Японці виграли апеляцію. Суд дозволив використовувати назву Lexus одноразово для показу на Детройтському автосалоні. Ця презентація змінила все-Lexus почав стрімко розвиватися, а суд дозволив використовувати назву на постійній основі.

Завоювання Америки

1989 Рік. Позаду-6 років розробок, понад $1 млрд інвестицій, багатомільйонна рекламна кампанія, повноцінний дебют LS400 і її бюджетного варіанту ES250 на січневому автосалоні в Детройті.

Незвичайний дизайн, салон з обробкою зі шкіри, дерева і якісних полімерів, 4-х літровий двигун V8 потужністю 241 к.С., 4-Х ступінчаста коробка-автомат, аудіосистеми Pioneer або Nakamichi, хороша керованість і швидкісні характеристики — Це був гідний конкурент європейським седанам класу люкс. Плюс-гідропідсилювач керма, водійська подушка безпеки, електропривод всіх склопідйомників, електричне регулювання дзеркал і їх обігрів, а також можливість використання стільникового телефону з функцією гучного зв’язку. На заводі Toyota в Тахар починається серійне виробництво Lexus.

Статистика продажів в США вражає-за перший місяць продано майже 3 тисячі LS400 і більше тисячі ES250. До кінця 1989 року куплено 16392 машини.

Німецькі виробники в паніці: продажі BMW впали на 29%, Mercedes-Benz — на 19%.

В Японії праворульний Lexus продають під назву Toyota Celsior і він відразу стає «автомобілем року».

Перший млинець грудкою

В машинах виявилися перші дефекти: два автовласники поскаржилися на електропроводку. Компанія відкликає 8 тис. Машин-безпрецедентний випадок. Співробітники Lexus і автодилери самі забирають машини по всій країні, ремонтують і повертають їх власникам. І все — за 20 днів. Кожен власник отримав персональний лист з вибаченнями за заподіяні незручності.

Такий рівень обслуговування отримав хвалебні відгуки в пресі і серед автомобілістів. Ця невдача спрацювала на рекламу бренду.

Світова популярність

У 1990 році Lexus починає підкорювати Великобританію, Швейцарію, Канаду та Австралію. У Британії він успішно конкурує з Mercedes-Benz, BMW, Audi і Jaguar. Бренд отримує перші вищі оцінки в рейтингах. Модель отримує титул «кращого імпортного автомобіля року» від Motoring Press Association.

За рік у світі продано 63594 автомобіля LS400 і ES250.

У 1991 році Lexus представляє нову модель-спортивне купе SC400 з розгоном до 100 км/год за 6,9 сек., А також друге покоління седана ES250-модель ES300-одне з найпопулярніших і продаваних авто.

Спорт-купе визнається «найкращим імпортним автомобілем року в США».

Бренд обходить за обсягами продажів BMW і Mercedes-Benz і стає лідером з імпорту авто на американському ринку.

Потім виходить спортивний седан класу» люкс » GS300 на платформі Toyota Crown Majesta з дизайном від Джорджетто Джуджаро-і більшість нових моделей розробляються на готових рішеннях Toyota. І знову бренд займає перше місце за ступенем задоволеності покупців.

Ера позашляховиків

Перший позашляховик — модель LX450 — Lexus випускає в 1996 році і відразу стає лідером продажів. Це симбіоз прохідності від Toyota Land Cruiser і розкішного салону Lexus.

За ним підуть стали легендарними RX300 і LX470 і спортивний седан класу» люкс » GS400.

У підсумку Lexus випереджає не тільки Mercedes-Benz і BMW, але і Cadillac і Lincoln.

Підкоривши ринок США, в 1999 році Lexus виводить на європейський ринок компактний спортивний седан IS200. У США в цей час продається мільйонний автомобіль Lexus.

У 2005 році виходить перший гібрид від Lexus кросовер RX400h, другий у світі масовий гібридний кросовер після Ford Escape Hybrid.

Lexus відокремлюється від Toyota і починає продаватися в Японії.

Перший спортивний суперкар класу люкс LFA виходить в 2009 році. Розробка велася близько 10 років. Він набирає 100 км / год всього за 3,7 секунди. Машина коштує 500 тис.Євро.

Бренд Lexus займає 4 місце в світі за обсягом продажів люксових авто (близько $23 млрд, більше 700 тисяч проданих авто в 2018 році).

Вони вважаються найнадійнішими новими авто і вже 12 років лідирують в рейтингу «задоволеність клієнтів».

Невідомий Lexus

Ховерборд

У 2015 році Lexus представив hoverboard або скейтолет-фантастичний пристрій з фільму «Назад у майбутнє», який літає над землею. У його конструкції використані магніти і надпровідники, охолоджені до-197C, а також рідкий азот. Це дозволяє дошці пересуватися по повітрю без тертя над експериментальним треком, який поки що є тільки в Барселоні.

Кінематограф

Футуристична машина з фантастичних фільмів «Особлива думка» і «острів» — це концепт-кар Lexus 2054 EV.

Космічні кораблі Skyjet з фільму » Валеріан і місто тисячі планет «і Galactic Enforcer Jet з» Люди в чорному: Інтернешнл » також побудував Lexus.

Підкорення океану

Розкішна океанська яхта LY650 за $3,7 млн — це теж Lexus. Вона може перевозити до 15 осіб і розвивати швидкість до 58,2 км/ч.

«Музичний» двигун

Мотори для першого покоління LS і суперкара LFA розроблялися разом з компанією з виробництва музичних інструментів Yamaha. Вони допомогли домогтися ідеального звучання для двигуна LS і аналогічного болідам» Формули-1 » у LFA.

Контроль якості

На перших Lexus спеціальні співробітники вручну перевіряли всі кнопки і перемикачі. У тому числі за допомогою трьох наборів накладних нігтів.

Зараз на заводі в Тахарі всі працівники проходять повітряний душ перед зміною, щоб повністю очистити одяг від пилу.

І не дивуйтеся, якщо якась дівчина представиться вам ім’ям Лексус-в США таке ім’я в дев’яності стало раптом поширеним. Ось що означає популярність бренду.

Вибрати все необхідне для автомобіля, а також порівняти ціни зручно на Price.ua .

Загрузка ...
PriceMedia