Як вибрати обважнювачі для фітнесу

Обважнювачі — спортивний аксесуар, який використовується для тренування конкретної групи м’язів. З їх допомогою можна поліпшити показники сили, витривалості і швидкості.

Конструкція обважнювачів

Как правильно выбрать утяжелители. Конструкция

На сьогоднішній день практично всі обважнювачі мають тканинний корпус. Від жорсткості тканини залежить її міцність. Але жорстка тканина буде сильніше натирати шкіру при носінні.

Наповнення буває 2 видів: Насипне і пластинчасте. У насипних використовується спеціальний пісок, а в пластинчастих — металеві пластини, які поміщаються в кишеньки обважнювача. Їх можна діставати, а значить міняти вагу обважнювача. А ось вага насипного змінити ніяк не можна. Правда, іноді можна зустріти складальні обважнювачі, в яких використовуються не пластини, а окремі мішечки з наповнювачем. Наприклад, CHAMPION А00021 .

Недоліком обох видів є те, що при інтенсивному використанні тканина протирається. І тут знову ж програють насипні обважнювачі, так як пісок прокидеться швидше, ніж випаде металева пластина. Зате і коштують насипні обважнювачі дешевше.

Іноді ще можна зустріти обважнювачі, в яких використовуються свинцеві пластини. Таких обважнювачів краще уникати, так як свинець токсичний і може викликати отруєння.

Види обважнювачів

Как правильно выбрать утяжелители. Виды

Найпоширенішими є манжети-обважнювачі для рук і ніг. Їх можна використовувати в будь-якому виді спорту для підвищення сили, вибухової сили і витривалості.

Рукавички-обважнювачі використовуються в основному в боксі. З їх допомогою можна поліпшити швидкість і силу удару, а також підвищити витривалість.

Пояс користується популярністю у любителів воркауту. З ним зручно виконувати вправи на турніку і брусах. Пояс щільно прилягає до тіла і не створює навантаження на спину. Вага пояса можна змінювати, і досягати він може 20 кг.

Ще один вид спортивних обважнювачів — жилет . Застосовувати його можна практично в будь-яких дисциплінах. Він сприяє збільшенню витривалості і силових показників. Жилет часто використовують в контактних видах спорту, як хокей або регбі. Також він дуже популярний в єдиноборствах і навіть звичайному функціональному тренінгу.

Яку вагу вибрати?

Как правильно выбрать утяжелители. Подбор веса

В ігрових видах спорту рекомендують використовувати манжети для рук вагою від 0,5 кг.Вага більше 2,5 кг слід застосовувати тільки для нерізких рухів. Важкі манжети можна кріпити не на зап’ясті, а, наприклад, на плече.

Манжети для ніг дуже корисні в тренуваннях з легкої атлетики, різних ігрових видах спорту і єдиноборствах. Їх використовують у функціональному тренінгу. Вони популярні в різних тренуваннях для жиросжигания, так як збільшують витрату калорій. Залежно від розміру і застібки, такі обважнювачі можна кріпити не тільки на гомілки, але і вище під коліном або на стегні. Таким чином, змінюється навантаження. Легкі обважнювачі підходять для бігу, стрибків і ударних вправ (від 0,5 до 2 кг). Важкі і великі манжети застосовні в базових вправах або ходьбі. Якщо ви хочете використовувати обважнювачі для повсякденного носіння, то зверніть увагу, що їх не можна носити більше 6 годин поспіль.

Якоїсь особливої різниці між манжетами-обважнювачами для ніг і рук немає. Тому в залежності від своїх потреб можна вибрати для себе оптимальний варіант і використовувати його як в тренуваннях верхньої частини тіла, так і нижньої.

Для бою з тінню в боксі зазвичай використовують рукавички вагою до 3,5 кг в залежності від рівня підготовки. Однак існують більш важкі моделі до 10 кг і навіть більше. Про доцільність їх використання краще порадитися з тренером.

Якої ваги використовувати пояс або жилет залежить від рівня підготовки спортсмена.

Загальна порада така: краще придбати обважнювач більшої ваги, але з можливістю його регулювання, а потім його потроху збільшувати. Наприклад, тренуйтеся місяць з обважнювачами по 1кг, а потім трохи збільште їх вагу (на 0,5-1 кг).

Протипоказання

Явними протипоказаннями до тренувань з обважнювачами є захворювання серцево-судинної і дихальної систем, варикоз, ниркова недостатність, деякі захворювання суглобів і травми.

У будь-якому випадку якщо у вас є які-небудь проблеми зі здоров’ям, то зміни в тренувальному процесі завжди краще обговорювати з лікарем або тренером.

Вибрати спортивний інвентар, а також порівняти ціни зручно на Price.ua .

Загрузка ...
PriceMedia