Вас випадково кинули: чому і як магазини продають товар інших характеристик

Ідентична коробка, але з іншим вмістом гірше і дешевше. Що робити, якщо вам прислали техніку з іншою комплектацією?

Оглядати техніку при покупці потрібно не тільки на предмет подряпин і відколів. Обов’язково перевіряйте відповідність назви моделі, яку ви купуєте. Звіряйте кожен параметр з даними, зазначеними на офіційному сайті виробника. Чому? Кілька історій, про те як продають товар з іншими характеристиками:

Історії «розлучення»

Как могут обмануть магазины, продав вам устаревшую или бракованную модель — Ноутбук Lenovo 510S-13IKB, код виробника 80V0007TRK. Купувався через сайт магазину очікування доставки 8 днів, оплата за фактом отримання. На сайті магазину відображені наступні серед інших параметрів ноутбука Жорсткий диск: SSD 256 Гб. Все було відмінно, новий процесор, 2 відеокарти і спритний SSD диск. Ми забрали техніку з магазину: її винесли в заводській коробці. Перевірили, все в порядку. Тільки вдома помітили, що SSD насправді немає. Замість стояв гібридний жорсткий диск на 500 Гб. На лінії підтримки вибачилися і відправили в магазин розбиратися: вони нічим допомогти не можуть.

Ще складніше, якщо усно спілкуєтеся з консультантом: в магазині або по телефону. Для підстраховки краще записувати, що він говорить. Наприклад, при виборі смартфона ASUS, клієнтам запропонували модель 16 Гб пам’яті і 13 Мп камери. А в підсумку продали молодшу модель з 8 Гб пам’яті і 8 Мп камери. При чому Ціна нижче, а виглядають моделі ідентично. Трапляється, що ви купуєте планшет, а вам підсовують торішню модель зі схожою назвою під виглядом нової.

Не всі історії такого плану закінчуються позитивно. Особливо, якщо ви не відразу схаменетеся, і почнете користуватися річчю. Доведеться воювати з продавцями, щоб її повернути.

Чому так трапляється? У рідкісних випадках, як сталося з ssd на ноутбуці, це заводський брак. Найчастіше консультанти, далекі від світу техніки, можуть через незнання вкласти вам модель з іншою комплектацією в коробку. А можуть зробити це спеціально, намагаючись збагрити неліквідний старіший товар. Або позбутися скоріше від проблемного товару б / у, що прийшов з ремонту, повернутого минулим клієнтом.

Що робити?

Что делать, если продали не тот товар, который вы заказали? Якщо ви спілкувалися з продавцем усно, вам складніше довести, що він продав вам не той товар. Тому робіть запис телефонної розмови або в магазині при покупці. При електронному замовленні у вас підтвердження у вигляді бланка замовлення, де чітко видно комплектація.

Продавець відмовляється визнавати помилку і міняти товар? У разі, якщо ви придбали товар інших характеристик, це порушення ваших прав на інформацію. Згідно із Законом» Про захист прав споживачів», продавець зобов’язаний надати вам достовірну інформацію, що сприяє правильному вибору. Складайте письмову претензію про те, що вас ввели в оману, надали не той товар. Саме на цій підставі ви вимагаєте розірвати договір купівлі-продажу або обміняти на товар з цікавлять вас характеристиками. Перевіряйте техніку ретельно, звіряйте всі характеристики до оплати товару і завжди перевіряйте ще раз, що Вам вибили в чеку.

Загрузка ...
PriceMedia