Вас вже обдурили: як б/у товар продають під виглядом нового

Вашим «новим» телефоном вже користувалися, а на ноутбуці — майнили криптовалюта. Чому в магазині виявився товар «не першої свіжості»? Як вчинити, якщо вас кинули, продавши б / у техніку?

Техніка, на якій залишилися сліди користування — це бич магазинів. Не важливо, як ви купуєте товар: через Інтернет або в самому магазині. Вас легко можуть кинути: ноутбук, на якому зберігаються чужі папки, телефон, де залишилися фото сімейного відпочинку, хлібопічка, яку вже використовували.

Чому техніка виявилася використаною?

Что делать, если продали вместо нового товара б/у? Насправді, може бути кілька причин. Не обов’язково вашої хлібопічкою до цього користувалися рік. Але безумовно, сліди користування товаром-це великий «косяк» з боку магазину.

Сама банальна причина: до вас товаром користувалися продавці. Найчастіше це відбувається з телефонами, ноутбуками. Покористувалися, склали в коробку, в надії, що покупець нічого не помітить. А якщо помітить-нехай проводить експертизу, доводить. Багато що залежить від менеджменту, його політики і контролю за продавцями. Але іноді зустрічаються випадки на кшталт»Васек, я їду у відпустку — візьму поюзати повербанк на тиждень». Так, з одного боку, продавець повинні бути «на ти» з технікою, яку він продає. З іншого — цим зловживають. Закачують сторонні додатки для ігор, які потім видалять. Майнят криптовалюта, якщо відеокарта дозволяє. І багато іншого.

Техніка з вітрини. Телевізори, ноутбуки, які працюють для демонстрації вже мають свій «пробіг». Вони можуть не продаватися півроку і працювати кожен день.

Від товару відмовився попередній покупець. За законом, якщо мені не підійшов товар, його можна повернути протягом 14 днів. Просто тому, що»костюмчик погано сидів». Тільки для цього товар повинен бути в ідеальному вигляді. Куди надходить такий товар? Повертається на полиці магазинів. В цьому випадку, ви можете виявити залишки закачаного ПО, папки з файлами. По ідеї, продавці не повинні були прийняти товар, переглянути все, але людський фактор — банально провтикали. Можливо, потім товар лежав у магазині ще півроку. Виникає питання з активованою на сайті виробника гарантією, наприклад, на ноутбук. При першій покупці її активували»лічильник» затикав. Як потім вирішував це питання магазин?

Магазин торгує б / у товаром. Прикуповує задешево відремонтовану техніку і видає її за нормальну»вирішуючи» з документами. Можливо, влаштував бізнес з постачанням техніки та їх комплектуючих з-за кордону.

Магазин нічим не нехтує і торгує краденим. Не секрет, що якщо нагрянути з рейдом в ломбард, виявиться, що половина техніки там-крадена. Де гарантія, що роблячи покупку в інтернет-магазині, ви не нарветесь на подібний розлучення з фейковими документами? Дізнаєтеся тільки коли знадобиться гарантійний ремонт.

Що робити з б / у товаром?

Если вас обманули и продали б/у товар: алгоритм действий

  • Як тільки виявили, що товар — б/у, відразу фіксуйте все на фото і відео. Запросіть двох свідків. Бажано, щоб вони не були вашими родичами. Наприклад, Ви знайшли на диску сторонні файли річної давності. Складіть акт із зазначенням серійного номера диска, викладіть, що виявлена певна інформація, опишіть подробиці. Цей акт повинен бути підписаний 2-3 свідками, який надалі зможуть дати свідчення в суді.
  • Якщо ще не пройшло 14 днів з моменту покупки — схитрите. Просто відмовтеся від Товару з будь-якої причини: не підійшов колір, розмір кнопок менше пальців вашої бабусі. Головне, щоб зовнішній вигляд товару, заводська упаковка були в тому ж стані, в якому ви його купували. На лічильнику по телефону — не більше 5 хвилин розмов. Якщо ви вдома швидко схаменулися, що товар — проблемний, намагайтеся повернути як не підійшла модель. Як не дивно, так буде простіше. Якщо продавець недобросовісний, доводити , що товар б/у, доведеться через експертизу. Але якщо ви купили товар, на якому були пошкоджені пломби, відколи, подряпини, а ви не помітили — його у вас не візьмуть.
  • Не вийшло повернути товар мирно? Пишіть претензію. Продавець був зобов’язаний надати повну інформацію про товар. Він цього не зробив. Ви маєте право розірвати договір купівлі-продажу. Складайте претензію на ім’я директора магазину, викладіть суть. Прикладіть до претензії складений в присутності свідків акт. Передайте представнику фірми на розпис, другу копію заберіть собі. Якщо відмовляються прийняти: шліть рекомендованим листом за юридичною адресою, з повідомленням про вручення. Якщо не повернуть гроші-документ знадобиться для суду. Швидше за все, на вашу претензію вам відповість на 5 аркушах юридичний відділ»налив» води.
  • Подавайте в суд. В рамках судового процесу вам призначать експертизу. Вона видасть свій висновок про те, коли товар потрапив в експлуатацію. Дорога довга. Суд повинен врахувати презумпцію необізнаності споживача: він не міг знати, які питання ставити продавцю. До нього просто в момент покупки не дійшло заглянути в книжку викликів. Людина була повністю впевнена, що купує новий товар, повністю відповідний опису. Вам повинні будуть присудити виплатити не тільки вартість техніки, а й оплатити послуги адвоката. Просіть моральну компенсацію. Просіть побільше, нервів витратите багато.

Постарайтеся уникнути цих неприємностей. Досконально перевірте товар перед покупкою. Віднімайте все, про купується моделі і звіряйте пункт за пунктом з описом виробника.

Загрузка ...
PriceMedia